Veterani obsodili navodilo, ki izključuje del društev. Protokol poslal novo vabilo brez navodil.

RTV Slovenija pred eno uro  |  A. K. K.

Protokol Republike Slovenije je po številnih kritikah veteranskim organizacijam poslal novo vabilo, v katerem ni več navodil o praporih. Društvo TIGR Primorske je tako že potrdilo udeležbo, ZZB NOB pa se še ni odzval.

"Zaželeni so vsi prapori," je povedal v. d. urada vlade za komuniciranje Sebastjan Jeretič, ki obžaluje, da se je zapletlo. Dejal je, da je "mogoče prišlo do komunikacijskega šuma tudi zaradi nezaupanja." Priznava pa morda nerodnost "z naše strani". Kot je dejal, je to prvi večji dogodek, odkar je na položaju. Jeretič je dejal, da si želi, da se na ta praznik pokaže, da imamo kljub vsem razlikam eno državo. Kot je povedal, "bomo to tudi na tej proslavi pokazali s

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem