Za dediščino EPK-ja bo skrbel Kulturni dom Nova Gorica

RTV Slovenija pred dvema urama  |  M. K.

Novogoriški mestni svetniki so sprejeli odlok o ustanovitvi Kulturnega doma Nova Gorica, ki bo s prvim julijem prihodnje leto zadolžen tudi za dediščino Evropske prestolnice kulture (EPK), saj se javni zavod GO! 2025 ukinja.

Na torkovi seji novogoriškega mestnega sveta je bilo sicer slišati pomisleke o financiranju in programih. Svetnik Oton Mozetič (Zveza za Primorsko) je pred odločanjem vložil dopolnilo, v katerem je predlagal nekaj dodatkov, ki naj bi bila nekakšna varovala ob uveljavitvi odloka. "Dobili smo organizacijski hibrid, ki ne rešuje niti problemov dediščine EPK-ja niti ne obstoja inštitucije Kulturni dom," je v krajši razpravi med drugim povedal Mozetič. S sopodpisniki iz

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem