Pustite nam 1991 pri miru. Ne hranite nas z butastimi miti. #komentar

Necenzurirano pred dvema urama

Osamosvojiteljem ni dovolj, da se jim priznavajo »le« zasluge. Ti ljudje želijo monopol nad razlago zgodovine, saj jo le tako lahko zlorabljajo za dnevnopolitični boj. Prodajajo nam, da je Slovenijo osamosvojila le desnica Krivi smo, ker smo doživeli 1991. In se ga spomnimo. Če ne veš, kaj je bilo, vprašaj ... Spet gledamo privatizacijo osamosvojitve

Živimo v delu Evrope, kjer se ljudje radi hranimo z miti. V teh dneh, ko je glavni nogomet, je tako spet aktualen šest let star film »Zadnji Farukov penal«. Odličen dokumentarec temelji na tezi, da na tleh Jugoslavije ne bi bilo vojn, če takratni branilec njene nogometne reprezentance Faruk Hadžibegić na svetovnem prvenstvu v Italiji leta 1990 v četrtfinalu proti Argentini ne bi zastreljal odločilne 11-metrovke. Skratka, če bi Hadžibegić takrat premagal argentinsko

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem