"Usedi se in veslaj!": Norvežani nogometni uspeh slavijo z množičnim "vikinškim veslanjem"

RTV Slovenija pred eno uro  |  Ž. E. Č.

Eden izmed fenomenov SP-ja v nogometu je postalo tudi t. i. vikinško veslanje Norvežanov. Na tak način so zmago praznovali tako reprezentanca, ki se je usedla na igrišče in začela sinhronizirano veslati, pa tudi navijači na ulicah v ZDA in v Oslu.

Po zadnjem sodniškem žvižgu tekme na svetovnem prvenstvu v nogometu, med katero je Norveška s 3:2 premagala Senegal, se je na igrišču odvilo za Norvežane značilno praznovanje. Celo nogometaši in trenerji so se usedli na zelenico in pod vodstvom kapetana Martina Odegaarda, ki je ritmično vzklikal besedo ro (veslaj, op. a.), začeli sinhrono veslati. T. i. vikinškemu veslanju, s katerim predstavljajo veslanje na velikanski ladji Vikingov, so se seveda pridružili

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem