Arso za konec tedna zaradi vročine za dele države razglasil rdeče opozorilo
RTV Slovenija pred eno uro | B. R.

Toplotna obremenitev po državi je velika in se bo proti koncu tedna samo še stopnjevala, opozarjajo na Agenciji za okolje. Za danes so za skoraj vso državo, razen za severozahod, zaradi visokih temperatur izdali oranžno opozorilo.
Danes bo večinoma jasno, le na zahodu bo zjutraj prehodno nekaj oblačnosti. V notranjosti bo čez dan pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Vroče bo, najvišje dnevne temperature bodo od 32 stopinj Celzija do 37 stopinj Celzija. Konec tedna se bo toplotna obremenitev po nižinah samo še stopnjevala. Največja bo na Primorskem in v večjih mestih. V soboto za jugozahod Slovenije velja rdeče opozorilo, v nedeljo pa tudi za jugovzhodni in osrednji del.










