Blažič bo steber obrambe Maribora
RTV Slovenija pred eno uro | A. G.

Miha Blažič, ki je za slovensko reprezentanco odigral 32 tekem, je nova okrepitev Maribora. 33-letni osrednji branilec bo v Ljudskem vrtu ostal do konca sezone 2027/28, nazadnje pa je bil član Kalbe v Združenih arabskih emiratih.
Blažič je poklicno pot začel v Kopru in jo od leta 2015 nadaljeval pri Domžalah. Leta 2017 se je prvič preizkusil v tujini, ko je igral za madžarski Ferencvaros. Od tam ga je pot po petih letih vodila v Angers ter nato še v Lech Poznanj. Iz Poljske se je v ZAE preselil septembra 2024. V dresu Kopra je odigral 114 tekem, domžalski dres pa je na domačih zelenicah oblekel 64-krat. Največji pečat je pustil pri Ferencvarosu, za katerega je na 187 tekmah zabil 13 golov.










