ZDA po napadu na ladjo v Hormuški ožini napadle cilje v Iranu

RTV Slovenija pred eno uro  |  G. V., A. K. K.

Ameriška vojska je po lastnih navedbah kljub dogovorjenemu premirju izvedla nove napade na cilje v Iranu, in sicer v odgovor na četrtkov napad na tovorno ladjo v Hormuški ožini, poročajo tuje tiskovne agencije. Za napad na ladjo so ZDA okrivile Iran.

Ameriška vojska je, kot je sporočilo njeno poveljstvo na Bližnjem vzhodu, napadla iranska skladišča letalnikov in raket. "Neupravičena agresija iranskih sil proti trgovskim ladjam je jasna kršitev premirja," je na platformi X sporočila ameriška vojska. Mednarodna pomorska organizacija (IMO), ki deluje pod okriljem ZN-a, je začasno prekinila operacijo spremljanja ladij skozi Hormuško ožino, potem ko je ena od ladij poročala o napadu, po katerem so ustavili

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem