Darilo za zaposlenega lahko pomeni dodatno obdavčitev

Zurnal24 pred eno uro  |  Boštjan J. Turk

Pravni strokovnjak mag. Boštjan J. Turk pojasnjuje, ali je darilo, ki ga podarite zaposlenemu, obdavčeno kot boniteta.

Marko Cokan Pravni strokovnjak mag. Boštjan J. Turk odgovarja na vaše pravne dileme. Mene pa zanima nekaj v zvezi z obdavčitvijo daril. Če denimo podarim zaposlenemu dragoceno vazo v vrednosti 1000,00 EUR. Ali mora zaposleni v zvezi s tem plačati kakšen davek? Hvala. Zahvaljujem se za vaše vprašanje. Da, mora. Darilo, ki ga zagotovi delodajalec na podlagi zaposlitve nekdanjemu, sedanjemu ali bodočemu delojemalcu ali njegovemu družinskemu članu, se namreč šteje za

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem