PO PETKOVEM AMERIŠKEM NAPADU: Iran ZDA obsodil kršitve memoranduma o razumevanju

Regional pred 6 urami

Iransko zunanje ministrstvo je zaradi petkovega ameriškega napada na cilje v Iranu danes obtožilo ZDA "očitne kršitve" memoranduma o razumevanju, ki sta ga državi sklenili s ciljem končanja vojne.

Sporočilo je tudi, da so oborožene sile izvedle povračilne napade na cilje ameriške vojske, s čimer so uveljavili svojo pravico do legitimne obrambe. Zunanje ministrstvo je v izjavi, ki so jo objavili državni mediji, petkove ameriške napade na nadzorne objekte na južni obali Irana obsodilo tudi kot kršitev Ustanovne listine Združenih narodov. Zalivske države je pozvalo, naj "preprečijo, da bi se njihovo ozemlje uporabljalo za sovražne akcije", Združene narode in

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem