Vročina se bo stopnjevala, za jugozahod države velja rdeče opozorilo
RTV Slovenija pred eno uro | A. P. J.

Za jugozahodni del Slovenije je zaradi vročine v veljavi rdeče opozorilo. "Popoldne bo od 33 do 37 stopinj Celzija, v nedeljo še kakšna stopinja več. Sončno in vroče bo še štiri dni, do vključno torka," je dejal vremenoslovec Brane Gregorčič.
Začenja se vrhunec letošnjega prvega vročinskega vala, ki traja že teden dni. Za danes je Agencija RS za okolje (Arso) zaradi stopnjevanja toplotne obremenitve izdala rdeče opozorilo za jugozahodni del Slovenije, za nedeljo in ponedeljek pa so rdeče opozorilo izdali tudi za osrednji in jugovzhodni del države. Za preostali del države velja oranžno opozorilo. Temperature se bodo povzpele tudi do 39 stopinj Celzija, so opozorili. Noč je bila sicer jasna, temperatura





