Tina Šutej četrta v Parizu, Duplantis postavil rekord mitinga

RTV Slovenija pred 14 minutami  |  A. G.

Tina Šutej je na mitingu Diamantne lige v Parizu v skoku s palico zasedla četrto mesto, preskočila je 4,60 metra. Zmagala je Švicarka Angelica Moser, ki bo avgusta letos v Birminghamu branila evropski naslov, edina je preskočila 4,77 metra.

Druga je bila Eliza McCartney z Nove Zelandije, tretja pa Avstralka Nina Kennedy, aktualna olimpijska zmagovalka in nekdanja svetovna prvakinja. Obe sta zmogli 4,70 m. Šutej, ki bo skušala na EP-ju v Birminghamu sredi avgusta osvojiti deveto medaljo na velikih tekmovanjih, je izpustila začetno višino 4,30 m. Nato je v prvih poskusih preskočila 4,45 in 4,60 m in bila med vodilno trojico, skupaj pa je tekmo nadaljevalo sedem atletinj. Nato so letvico prestavili na

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem