Kronanje prvakov prestavljeno vsaj za en teden

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  T. O.

Z zmago nad Aluminijem s 5:0 so nogometaši Olimpije vsaj za en teden preprečili Celju, da si zagotovi drugi naslov državnega prvaka. Dokončna odločitev lahko pade prihodnjo nedeljo, ko Celjani gostijo prav zmaje.

Ljubljančani so povedli v prvem polčasu z golom Ivana Durdova, v drugem delu pa so padli še štirje zadetki. Najprej je avtogol dosegel vratar Aluminija Lan Jovanović, od 55. do 80. minute pa so zadeli še Durdov, Marko Brest in Pedro Lucas. Aluminij je bil v uvodnih minutah nevarnejši. Največjo priložnost je zapravil Stanislav Krapuhin, ki mu s petih metrov z glavo ni uspelo matirati Matevža Vidovška. Zmaji so povedli v 19. minuti, ko je Agustin Doffo lepo zaposlil