Pokalna lovorika prvič v roke Ajdovkam

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  T. O., R. K.

Rokometašice Mlinotesta iz Ajdovščine so prvič osvojile slovensko pokalno lovoriko, potem ko so v finalu z 31:20 premagale gostiteljico turnirja Litijo.

Mlinotest, ki v državnem prvenstvu zaseda drugo mesto, je upravičil vlogo favorita proti Litiji. Ajdovke so pobudo prevzele takoj, niti enkrat na tekmi domačinkam niso prepustile vodstva. Primorke so začele odločneje, takoj povedle, do devete minute pa si priigrale že lepo prednost štirih golov, ko je Urša Zelnik zadela za 7:3. Litijanke še naprej niso našle odgovora na igro Mlinotesta, tako da je ta prednost še višal, v 21. minuti je Ana Abina poskrbela za vodstvo