Izjemen izid kenijske maratonke v Londonu; Anja Fink 12.

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  T. O.

Peres Jepchirchir iz Kenije je zmagala na maratonu v Londonu in s časom dveh ur, 16 minut in 16 sekund postavila svetovni rekord za nastope brez moških, ki bi pomagali z narekovanjem ritma.

Do zdaj je imela rekord Mary Jepkosgei Keitany, ki je 2:17:01 tekla prav tako v Londonu 23. aprila 2017. Drugo mesto je osvojila Tigst Assefa (z 2:11:53 lani v Berlinu svetovna rekorderka) s časom 2:16:23, tretja pa je bila Joyciline Jepkosgei (2:16:24). Na skupnem 12. mestu je končala Slovenka Anja Fink (2:33:53). Fink ni bila na startni črti na začetku med elitnimi tekačicami, ampak v preostali konkurenci, med katerimi je bila najboljša, pred njo pa je bilo med