Zlato za naše hokejske upe

Gorenjski glas pred 10 dnevi  |  Vilma Stanovnik

Naša moška hokejska reprezentanca do 18 let je na svetovnem prvenstvu divizije I-B v estonski prestolnici osvojila prvo mesto, zlato medaljo in uvrstitev v divizijo I-A.

Najboljši slovenski hokejist, Hrušičan Anže Kopitar, se je z ekipo Los Angeles Kings uvrstil med 16 najboljših ekip sezone severnoameriške lige NHL. V prvem krogu se bodo že tretjič zapored pomerili z moštvom Edmonton Oilers. Kranj – Na svetovnem prvenstvu v Talinu so se varovanci trenerja Sabahudina Kovačeviča najprej pomerili z Južno Korejo in izgubili z rezultatom 5 : 3. To je bil tudi njihov edini poraz na prvenstvu, saj so v nadaljevanju najprej s 6 : 2