Čudežne obrambe Bobrovskega popeljale Florido do druge zmage

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  S. J.

Hokejisti Floride so v podaljšku s 3:2 premagali Tampo in v seriji povedli z 2:0. Odločilni gol je v tretji minuti dodatka s strelom pod prečko dosegel Carter Verhaeghe.

To je bila nenavadna tekma, v uvodni tretjini so dva zadetka dosegli gostitelji, v naslednji gostje, nato sta na sceno stopila oba vratarja, ki sta se izkazala z nekaj res izjemnimi posredovanji. Domači as Sergej Bobrovski je ustavil 21 strelov, od tega enega s čelado, enega, ko se je spektakularno vrgel po tleh, enega pa celo instinktivno, brez pogleda. Na drugi strani se je izkazal tudi Andrej Vasilevski (34 obramb), ki pa je bil nemočen ob strelu Carterja