Dončić ponosen na igro v obrambi

RTV Slovenija pred 11 dnevi  |  S. J.

Obramba. To je ključna beseda, ki je zaznamovala drugo tekmo končnice med LA Clippersi in Dallasom, na kateri so Mavsi zmagali s 96:93, prevzeli prednost domačega igrišča in zdaj lahko optimistično pričakujejo nadaljevanje serije pred svojimi navijači.

Dallas je na uvodni tekmi v prvi četrtini prejel kar 34 točk, hitro padel v visok rezultatski zaostanek, iz katerega se ni mogel več izkopati. Tokrat je Clipperse v prvi četrtini omejil le na 19 točk in odlično nastavil temelje za zmago. Mavsi so v povprečju v rednem delu sezone prejeli po 115,6 točke, tokrat le 93. Le na dveh tekmah sezone so tekmecu dovolili manj točk, in sicer 92 ob koncu sezone (na gostovanju pri Chicagu in Miamiju), ko se je začel njihov