Poraz Monaca v Lyonu, PSG tretjič zapored prvak

RTV Slovenija pred 23 dnevi  |  A. G.

Nogometaši Paris Saint-Germaina so kljub remiju proti Le Havru v 31. krogu francoskega prvenstva (3:3) osvojili tretji zaporedni naslov prvaka in skupno 12. Novo zvezdico Parižanov je potrdila zmaga Lyona nad Monacom s 3:2.

V Lyonu je domača ekipa dobila prvi polčas, potem ko sta Alexandre Lacazette in Said Benrahma poskrbela za preobrat po golu Wissama Ben Yedderja v prvi minuti. Odlični napadalec Ben Yedder je v 60. minuti poskrbel za novo izenačenje, toda Malick Fofana je v 84. minuti odločil srečanje. PSG ima tri kroge pred koncem 70 točk oziroma 12 več od drugouvrščenega Monaca. Elsnerjev Le Havre do točke na Parku princev, čeprav je kazalo na vse tri V soboto zvečer je Le Havre,