Zvezde iz Dallasa izločile prvake

Delo pred 12 dnevi

V boju za Stanleyjev pokal ni več prvaka iz Las Vegasa, izločilo ga je teksaško moštvo. Mož odločitve je bil Čeh Radek Faksa. New York Rangers vodijo z 1:0.

Branilci naslova v NHL Vegas Knights se letos poslavljajo po prvem krogu končnice. V boju za Stanleyjev pokal 2024 jih je s 4:3 v zmagah izločili Dallas, ki je odločilno sedmo tekmo dobili z 2:1. Odločilni gol za ekipo iz Teksasa, ki je prvi nosilec na vzhodu, je v uvodni minuti zadnje tretjine dosegel Čeh Radek Faksa, ki se je vrnil na led po štirih tekmah počitka zaradi poškodbe. S tem je pokopal upe moštva iz ameriške igralniške Meke, da bi se tudi letos borili