Simultanka v San Antoniu Dragićevo ime dokončno postavila na zemljevid Lige NBA

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  Tilen Jamnik

7. maja 2010, dan po dopolnjenem 24. letu, je Goran Dragić zablestel v končnici na tretji tekmi polfinala Zahodne konference, ko je k zmagi Phoenixa v San Antoniu (96:110) prispeval 26 točk, kar 23 v zadnji četrtini.

To je bila Dragićeva druga sezona v Ligi NBA. Phoenix je v rednem delu zbral 54 zmag, kar mu je v izjemno zgoščeni konkurenci Zahoda – za preboj v 'playoff' je bilo treba imeti 50 zmag – prineslo tretje mesto, v prvem krogu končnice pa obračun s Portlandom. Blazerse so Sunsi ugnali s 4:2 v zmagah, Goran je odigral vseh šest tekem, v povprečju pa je na njih dosegal 6,8 točke. Minutaža je bila s 14 minutami sicer nekoliko nižja kot v rednem delu, ko je tedaj igral 18