Brady Skjei podaljšal upanje Caroline; Dallas v zmagah vodi z 2:1

RTV Slovenija 12.05.2024  |  T. O.

Hokejisti Caroline so se v polfinalu Vzhodne konference izognili izpadu, New York Rangerse so ugnali s 4:3. Na Zahodu je na tretji tekmi polfinala Dallas s 4:1 premagal Coloradu in v seriji povedel z 2:1.

V Raleighu v Severni Karolini je Brady Skjei izkoristil "power-play" in dobre tri minute pred koncem odločil tekmo. Zadeli so še Jevgenij Kuznjcov, Stefan Noesen in Sebastian Aho, vratar Frederik Andersen pa je zbral 22 obramb. Rangersi, ki v seriji na štiri zmage vodijo s 3:1, so v tretji minuti zadnje tretjine izenačili na 3:3 (strelec je bil Alexis Lafreniere), toda za preobrat ni bilo moči. V Denverju so gostje iz Teksasa uprizorili skoraj popolno predstavo.