Slovaki v podaljšku premagali Američane

RTV Slovenija 13.05.2024  |  A. G.

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Pragi je bila Švica po napetem obračunu boljša od Češke z 2:1 po kazenskih strelih. Slovaška je v skupini B v Ostravi premagala ZDA s 5:4 po podaljšku.

Američani so imeli precej več strelov na vrata (43:25), a je blestel vratar Minnesote Samuel Hlavaj. V prvi tretjini sta zadela Miloš Kelemen in Libor Hudaček, po pol ure igre pa so imeli Slovaki že visoko prednost, saj sta bila natančna še Simon Nemec in Patrik Koch. V zadnji tretjini so Američani močno pritisnili. Napadalca Ottawe Shane Pinto in Brady Tkachuk sta znižala na 3:4, nastop pa je zvezdnik New Jerseyja Luke Hughes izenačil na 4:4 v 57. minuti. V