Prvaki z izjemnim Jokićem po tretji zaporedni zmagi na pragu konferenčnega finala

RTV Slovenija 15.05.2024  |  Tilen Jamnik

Košarkarji Denverja so prvič v seriji polfinala Zahoda slavili na domačem parketu, sicer pa so Minnesoto ugnali tretjič zapored (112:97). S 3:2 v zmagah je proti Indiani povedel tudi New York (121:91).

Nikola Jokić je pred tekmo prejel trofejo Michaela Jordana za tretji naziv najkoristnejšega posameznika sezone, potem pa je bil nerešljiva uganka za Volkove. Joker je v prvem polčasu dosegel 19 točk, Nuggetsi pa so na polovici dvoboja vodili s 50:44. V tretji četrtini, ko so prvaki povedli za 14, je pristavil 16 točk, v zadnji pa je, ko je ostalo še dobrih sedem minut, zabil za +18. Toda gostje so se z manjšim naletom malce približali, srbski center pa je znova