Juventus tako kot pred tremi leti strl srca navijačev Atalante

RTV Slovenija 15.05.2024  |  M. R.

Nogometaši Juventusa so zmagovalci 77. italijanskega pokala, s čimer so si zagotovili prvo lovoriko v zadnjih treh sezonah. V finalu v Rimu je stara dama premagala Atalanto z 1:0. Edini zadetek je že v 4. minuti dosegel srbski reprezentant Dušan Vlahović.

24-letnega napadalca je z lepo podajo v prazen prostor zaposlil Andrea Cambiaso, Vlahović pa je bil hitrejši in spretnejši od branilca Isaka Hiena ter s približno desetih metrov matiral vratarja Marca Carnesecchija. V 72. minuti je Srb po predložku Cambiasa še enkrat zatresel mrežo, vendar je bil zadetek z glavo razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Po zgodnjem vodstvu se je Juventus osredinil predvsem na protinapade, v obrambi pa imel vse pod nadzorom, saj