Colorado se je ohranil pri življenju

RTV Slovenija pred 31 dnevi  |  R. K.

Hokejisti Dallasa niso izkoristili prvega zaključnega ploščka za uvrstitev v konferenčni finale Lige NHL. Colorado je z zmago s 5:3 prekinil niz treh zaporednih porazov in serijo (3:2) preselil nazaj v Denver.

Branilec Cale Makar je dosegel dva gola, prvega ob koncu druge tretjine za izenačenje, drugega za vodstvo s 4:2, potem ko je Casey Mittelstadt popeljal Colorado do prednosti na začetku zadnje tretjine. Logan Stankoven je v 46. minuti znižal zaostanek, srečanje pa je v 57. minuti dokončno odločil Nathan MacKinnon. Zadetek Mittelstadta je pomenil prvo vodstvo Colorada v seriji. Avalanche je predtem do edino zmago dosegel z golom v podaljšku na prvi tekmi. Vratar