Dallas po dramatični končnici in velikem preobratu v finalu Zahoda

RTV Slovenija 18.05.2024  |  Tilen Jamnik

Košarkarji Dallasa so se uvrstili v finale Zahodne konference. S 117:116 so na šesti tekmi premagali Oklahoma City, potem ko so zaostajali že za 17 točk, in serijo dobili s 4:2. Odločilni točki je s prostih metov prispeval P. J. Washington.

Ne obramba ne napad Mavericksov v prvem polčasu nista delovala po željah navijačev v American Airlines Centru. OKC je zadeval z razdalje in si priigral na začetku tretje četrtine celo 17 točk naskoka. Ko je Dallas zaostajal, so ga drago stale izgubljene žoge. Na koncu jih je zapravil 18, gostje pa deset, a v drugem polčasu je bilo število izgubljenih žog enako. Mavsi so prevladovali v skoku (47:31) in v drugem polčasu zadevali z razdalje, medtem ko se je Gromu met