Cedevita Olimpija pričakovano gladko vstopila v finale

RTV Slovenija 19.05.2024  |  R. K.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se sedmič zapored uvrstili v finale državnega prvenstva. Tudi na drugi polfinalni tekmi so prepričljivo premagali Šenčur s 103:76 in zdaj čakajo na zmagovalca dvoboja Krka – Helios.

Ljubljančani, ki so na prvi tekmi slavili z 98:86, so tudi v Tivoliju hitro prevzeli pobudo in že prvo četrtino dobili s 24:10. V prvih šestih minutah in pol so gostje zmogli vsega dve točki. Ob polčasu je bila razlika 21 točk. V drugem delu ni padla pod 15 točk. Najvišja prednost zmajev je bila +30. Za ljubljansko zasedbo je 19 točk dosegel Stewart ml., 18 jih je prispeval Gregor Glas, 17 pa Zoran Dragić. Pri Šenčurju je 17 točk dosegel Matej Čibej, 13 jih je ob