Goodrow spravil Madison Square Garden v ekstazo

RTV Slovenija 25.05.2024  |  S. J.

Hokejisti New York Rangersov so na drugi tekmi finala Vzhodne konference Lige NHL pred svojimi gledalci premagali Florido z 2:1 in izid v seriji izenačili na 1:1. Odločilni gol je v podaljšku dosegel Barclay Goodrow.

V rednem delu sezone je Goodrow, ki je na 80 tekmah dosegel le štiri gole, v 15. minuti prvega podaljška streljal od daleč in plošček poslal nad ramena Sergeja Bobrovskega. Na 12 tekmah končnice je dosegel že četrti gol in drugega, ki je odločil zmagovalca. Obe ekipi sta v rednem delu zadeli že v uvodni tretjini, najprej je za gostitelje zadel Vincent Trocheck, ob igri z igralcem več pa je v 19. minuti izenačil Carter Verhaeghe. Vzhod, druga tekma: NY RANGERS −