Dallas s hat-trickom Robertsona utišal Edmonton

RTV Slovenija 28.05.2024  |  To. G.

Po desetih tekmah strelskega posta je eksplodiral prvi golgeter Dallasa in s tremi goli poskrbel za zmago Zvezd s 5:3 proti Naftarjem na tretji tekmi finala Zahodne konference Lige NHL. Teksašani zdaj vodijo z 2:1 v zmagah in so na pol poti do finala.

Bodo v Dallasu junija spremljali boje za naslov prvaka tako v košarkarski kot hokejski ligi? Dončićevim Mavsom manjka še zmaga, Starsom pa zdaj še dve. Po dramatično dobljeni drugi tekmi serije, ko je Connor McDavid odločil na začetku drugega podaljška, je Edmonton silovito začel domačo tekmo. V 3. minuti je že 13. v končnici zadel Zach Hyman, nato je v 8. minuti McDavid podvojil vodstvo. Na začetku druge tretjine se je odprlo Jasonu Robertsonu, ki je predtem