Guček kljub napakam izboljšal državni rekord in ima tretji evropski izid sezone

RTV Slovenija 28.05.2024  |  R. K.

Matic Ian Guček je na mitingu zlate serije v Ostravi izboljšal svoj slovenski rekord v teku na 400 m ovire. Tekel je 48,37 in najboljšo znamko popravil kar za 29 stotink.

20-letnik je čas popravil 17 dni po rekordnem teku v Kranju. V Ostravi je zasedel drugo mesto, pred njim je bil z izidom sezone v Evropi le Italijan Alessandro Sibilio (48,25), zmagovalec lanskih evropskih iger na Poljskem. Tretji je bil Katarec Ismail Doudai Abakar (48,76). Guček ima zdaj deseti izid sezone na svetu in tretjega v Evropi, kar ga uvršča med kandidate za medaljo na prihajajočem evropskem prvenstvu v Rimu. "Na evropskem prvenstvu v Rimu bom v krogu