Ana Gros z Györom v finalu Lige prvakinj

RTV Slovenija pred 24 dnevi  |  To. G.

Rokometašice Györa so prve finalistke letošnje Lige prvakinj. Na sklepnem turnirju v Budimpešti so v prvem polfinalu tesno s 24:23 (13:10) premagale Esbjerg iz Danske. Slovenska reprezentantka Ana Gros je za zmagovalke prispevala tri gole.

Najboljša strelka pri Györu je bila s šestimi goli Francozinja Estelle Nze Minko. Na nasprotni strani je za danski klub šest golov dosegla tudi Nora Mörk. Ana Gros, ki na sklepnem turnirju Lige prvakinj igra že petič, je za zmagovalke dosegla tri gole. Ob slabem začetku Madžark in vodstvu Esbjerga s 3:0 je ravno Ana Gros v 5. minuti dosegla prvi gol za Györ. Za drugi gol je Ana Gros izkoristila 7-m sredi drugega polčasa (17:12), ko pa so se Danke močno približale,