Kelti na pragu naslova, Dallas popustil v končnici brez Dončića

RTV Slovenija pred 17 dnevi  |  A. G.

Košarkarji Bostona so le še zmago oddaljeni od rekordnega 18. naslova v Ligi NBA. V zadnji četrtini tretje finalne tekme se je Dallas nevarno približal, a brez Luke Dončića v zadnjih štirih minutah ni zmogel preobrata (99:106).

Mavericksi so na začetku zadnje četrtine zaostajali že s 70:91, nato pa so se z delnim izidom 20:2 približali na 90:93 šest minut pred koncem. Dončić je nato v razmiku 26 sekund prejel dve osebni napaki. Štiri minute in 12 sekund pred koncem je skušal ustaviti prodor Jaylena Browna, sodniki pa so mu zapiskali šesto osebno napako. Trener Jason Kidd je izzval odločitev, a je posnetek pokazal, da se je Ljubljančan gibal v obrambi, zato je ostalo pri prvotni odločitvi.