Avstrija z zmago nad Nizozemsko kar na vrh skupine D

RTV Slovenija pred 3 dnevi  |  T. O.

Avstrija je v lepotici predtekmovanja v Berlinu s 3:2 premagala Nizozemsko, s katero je prej izgubila sedem tekem zapored. Še več – Avstrija je v skupini D prehitela Francijo in osvojila prvo mesto. Odločil je zadetek Marcela Sabitzerja v 80. minuti.

Poraz za Nizozemsko ni usoden – že pred tekmo je bilo jasno, da je v osmini finala. Ob polčasu so Avstrijci, ki jih že lahko štejemo za presenečenje letošnjega prvenstva, vodili z 1:0. Za napadalen pristop so bili nagrajeni že v šesti minuti. Alexander Prass je z leve strani podal pred gol, z drsečim startom je želel Donyell Malen žogo izbiti v kot, toda dosegel je avtogol. Malen bi se lahko ob izteku 23. minuti odkupil za napako, prejel je lepo globinsko podajo v