TIM GAJSER POVEČAL NASKOK V SP: Osvojil je drugo mesto v elitnem razredu MXGP (VIDEO)

Regional 07.07.2024

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v indonezijskem Lomboku osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP in povečal naskok v SP.

Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings. Drugi Slovenec Jan Pancar je bil 11. V Lomboku je ta konec tedna potekala druga dirka SP v dobrem tednu na tem prizorišču. Prejšnji teden je bil Gajser tam četrti in je nekaj točk v primerjavi s tekmeci v SP izgubil, pred tem koncem tedna je imel 22 točk naskoka. V kvalifikacijah ga je premagal le Herlings, Nizozemec pa je tudi na dirki dokazal, da mu proga - v primerjavi s prvo dirko so tokrat obrnili smer vožnje - zelo