Rokometaši izgubili na Madžarskem: "Imamo še veliko prostora za napredek"

RTV Slovenija 13.07.2024  |  D. S. M.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Györu izgubila pripravljalno tekmo za olimpijske igre v Parizu. Madžarska je bila boljša z 29:25. Varovance Uroša Zormana pred odhodom na OI čaka še obračun s Francozi.

Gostitelji so povedli s 6:4, potem pa so vajeti igre prevzeli Slovenci. Štirje zaporedni zadetki so bili dovolj za skok v ospredje. Domača reprezentanca se je prebila do izenačenja na 11:11, a sledil je nov odgovor Slovenije. Zadetek Tadeja Kljuna in dva Blaža Janca so bili dovolj za najvišjo prednost Slovenije (14:11). Na začetku drugega polčasa so Madžari hitro ujeli priključek, kmalu pa tudi prevzeli pobudo. V 44. minuti je Staš Slatinek Jovičić še zadel za