Morata na polnem trgu Cibeles v Madridu na oder prinesel pokal

RTV Slovenija 15.07.2024  |  A. G.

Španski nogometaši so se po nedeljski osvojitvi četrtega naslova evropskih prvakov več ur vozili z odprtim avtobusom do središča Madrida. Vrhunec je bil sprejem na trgu Cibeles v španski prestolnici, pokal je na oder prinesel kapetan Alvaro Morata.

Španci so dobili vseh sedem tekem na evropskem prvenstvu v Nemčiji. V nedeljskem finalu so v Berlinu premagali Anglijo z 2:1. Noč je bila seveda zelo kratka. Okoli 15.00 so pristali v Madridu. Obiskali so dvorec španskega kralja, ki so mu podarili tudi reprezentančni dres, od tam pa jih je avtobus odpeljal do palače Mocloa, kjer jih je pričakal predsednik španske vlade Pedro Sanchez. Sledila je dolga vožnja do trga Cibeles, ki je bil že ob 19.30 nabito poln. Ob