Slovenke z izjemnim vstopom v drugi polčas nadigrale Korejke

RTV Slovenija 28.07.2024  |  T. O.

Po gladkem porazu z Dansko je bil odziv rokometašic Slovenije imeniten: Južno Korejo so premagale s 30:23. Ključen je bil izjemen začetek drugega polčasa, ko Korejke deset minut niso dosegle gola, borbene Slovenke pa so pobegnile na 21:12.

Tamara Mavsar je dosegla sedem zadetkov. "Preprosto fantastično, res smo si želele prikazati dobro igro. Vedele smo, da ne bo lahko, a s tem startom drugega polčasa smo šle na vso moč in le še nadzirale prednost," je povedala prva slovenska strelka. Maja Vojnović je zbrala 13 obramb. Z zmago (svojo prvo na olimpijskih igrah) so Slovenke napovedale boj za četrtfinale olimpijskih iger. V nadaljevanju turnirja jih v torek ob 9. uri čaka Nemčija, nato pa še Norveška