Vodišek kljub 12. mestu v sedmi regati še vedno vodi, za nadaljevanje premalo vetra

RTV Slovenija 06.08.2024  |  T. O., M. R.

Toni Vodišek je v formuli kite nadaljeval boje za medaljo. V torek so izpeljali le dve regati, nadaljevanje je po nekaj čakanja žirija odpovedala. Koprčan je v 6. regati kmalu po startu prevzel vodstvo in zmagal. V 7. je bil 12., a ohranil skupno vodstvo.

Slovenski as v jadranju na deski s padalom je bil po petih regatah (štiri v nedeljo, ena v ponedeljek) na drugem mestu, nato pa je po prvi torkovi z zmago skočil na prvo mesto. V sedmi regati, ko je bilo na morju pred Marseillem malo vetra, je končal na 12. mestu. Najboljši je bil Italijan Riccardo Pianosi. Slediti bi morale še tri regate, toda zaradi premalo vetra so jih popoldne odpovedali. Tekmovanje se bo nadaljevalo v sredo, v četrtek pa bodo predvidoma boji