Alžirka Imane Khelif je v boksu osvojila zlato

Zurnal24 10.08.2024  |  G. P.

Alžirska boksarka Imane Khelif je na olimpijskih igrah v Parizu v ženskem boksu v velterski kategoriji pred bučno množico gledalcev osvojila zlato kolajno. V finalu je s soglasno sodniško odločitvijo premagala Kitajko Liu Yang.

Imane Khelif je na olimpijskih igrah pritegnila veliko pozornost javnosti. Olimpijski komite ji je dovolil nastopiti v ženski konkurenci, čeprav ji je Mednarodna boksarska zveza (IBA) prepovedala nastop na svetovnem prvenstvu leta 2023, ker je dvomila o njeni spolni identiteti. Za številne sporna športnica je prevladovala na naslovnicah in je bila predmet številnih razprav na platformah družbenih medijev. Veliko se je pisalo o neenakosti v odnosu med njo in