Maribor z dvojčkom Jakupovića zadal Muri prvi poraz

RTV Slovenija 11.08.2024  |  M. R.

Prva liga Telemach se je v nedeljo nadaljevala s tremi tekmami 4. kroga. Maribor je na derbiju z 2:1 premagal Muro, ki je prvič v tej sezoni izgubila. Celje je bilo s 4:2 boljše od Kalcerja Radomelj, Domžale in Olimpija pa so se razšle brez zadetkov.

Mariborčani so v tekmo krenili s precej spremenjeno zasedbo v primerjavi s četrtkovim dvobojem proti Vojvodini v kvalifikacijah za Konferenčno ligo ( 2:1). Nogometaši Mure so zadeli že v 5. minuti in na semaforju se je izpisal izid 0:1. Predložek Sandija Nuhanovića z leve strani je v gol z glavo pretvoril Borna Proleta. Vijoličasti niso imeli pravih priložnosti vse do 21. minute, ko je z roba kazenskega prostora Arnel Jakupović s sijajnim strelom snel pajčevino iz