Za dediščino EPK-ja bo skrbel Kulturni dom Nova Gorica
RTV Slovenija pred 4 urami | M. K.

Novogoriški mestni svetniki so sprejeli odlok o ustanovitvi Kulturnega doma Nova Gorica, ki bo s 1. julijem prihodnje leto zadolžen tudi za dediščino Evropske prestolnice kulture (EPK), saj se javni zavod GO! 2025 ukinja.
Na torkovi seji novogoriškega mestnega sveta je bilo slišati pomisleke o financiranju in programih. Svetnik Oton Mozetič (Zveza za Primorsko) je pred odločanjem vložil dopolnilo, v katerem je predlagal nekaj dodatkov, ki naj bi bila nekakšna varovala ob uveljavitvi odloka. "Dobili smo organizacijski hibrid, ki ne rešuje niti problemov dediščine EPK-ja niti ne obstoja institucije Kulturni dom," je v krajši razpravi med drugim povedal Mozetič. S sopodpisniki iz vrst










