V Franciji potrdili primer okužbe z ebolo. WHO ne vidi razloga za paniko.

RTV Slovenija pred 6 urami  |  K. S.

V Franciji so pri zdravniku, ki se je vrnil iz Demokratične republike Kongo, potrdili prvi primer okužbe z ebolo. Moškega so takoj po prihodu v Francijo hospitalizirali in izolirali, njegovo zdravstveno stanje je stabilno.

Kot je sporočilo francosko ministrstvo za zdravje, trenutno raziskujejo, kdo vse je bil v stiku z okuženim. Primer zelo pozorno spremlja tudi francoski premier Sebastien Lecornu, so sporočili iz njegovega urada. To je prvi potrjeni primer okužbe z ebolo v Franciji, potem ko so v DR Kongu sredi maja razglasili izbruh te bolezni. Med velikim izbruhom ebole v Zahodni Afriki leta 2014 so v Francijo prepeljali dva bolnika, ki pa sta bila diagnosticirana že v tujini.

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem