"DENAR NI SAMO ZA DOBITNIKE KOLAJN": Prvič po 8.800 evrov za vse udeležence OI

Regional pred 4 urami

Mednarodni olimpijski komite Mok bo v bodoče vsakemu udeležencu iger plačal po 10.000 dolarjev (8800 evrov), je danes potrdila 146. skupščina Moka na zasedanju v Lozani.

Premijo bodo lahko zahtevali tudi udeleženci letošnjih zimskih iger v Italiji. Vsaj začasno se bo s tem zaprla debata o nagrajevanju športnikov. Skupščina Moka je danes potrdila ustanovitev posebnega fonda v višini 140 milijonov dolarjev (123 milijonov evrov), ki bo namenjen izplačilu športnikom. Po podatkih Moka v štiriletnem obdobju na zimskih in letnih igrah namreč nastopi po 14.000 športnikov. "Denar ni samo za dobitnike kolajn in ne samo za športnike iz

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem