"DENAR NI SAMO ZA DOBITNIKE KOLAJN": Prvič po 8.800 evrov za vse udeležence OI
Regional pred 4 urami

Mednarodni olimpijski komite Mok bo v bodoče vsakemu udeležencu iger plačal po 10.000 dolarjev (8800 evrov), je danes potrdila 146. skupščina Moka na zasedanju v Lozani.
Premijo bodo lahko zahtevali tudi udeleženci letošnjih zimskih iger v Italiji. Vsaj začasno se bo s tem zaprla debata o nagrajevanju športnikov. Skupščina Moka je danes potrdila ustanovitev posebnega fonda v višini 140 milijonov dolarjev (123 milijonov evrov), ki bo namenjen izplačilu športnikom. Po podatkih Moka v štiriletnem obdobju na zimskih in letnih igrah namreč nastopi po 14.000 športnikov. "Denar ni samo za dobitnike kolajn in ne samo za športnike iz





