DeBrusk junak zimske klasike na Fenway Parku

RTV Slovenija 02.01.2023  |  A. G.

Hokejisti Bostona so tudi na zimski klasiki dokazali, da so zasluženo vodilna ekipa Lige NHL. Jake DeBrusk je z dvema zadetkoma v zadnji tretjini zagotovil zmago nad Pittsburghom z 2:1 pred 39.243 gledalci na Fenway Parku.

Pingvini, ki jim v letošnji sezoni ne gre po načrtih, so povedli sredi druge tretjine, ko je zadel Kasperi Kapanen. Danton Heinen je za vrati spretno priboril plošček in ga podal pred gol, Kapanen pa ga je pospravil pod prečko. Gostitelji so se ob glasni podpori s tribun prebudili v zadnji tretjini. V 48. minuti je Brad Marchand podal do DeBruska, ki mu je z desne strani uspelo spraviti plošček mimo vratarja Caseyja DeSmitha v mrežo. 26-letni napadalec je nato