Železarji v novo leto s porazom

RTV Slovenija 03.01.2023  |  R. K.

Z zadetkom Patricka Nockerja v 49. minuti so hokejisti Gardene v Podmežakli z 1:0 ugnali Jeseničane in jim prizadejali prvi poraz v Alpski ligi na zadnjih osmih tekmah.

To je šele tretji poraz železarjev v 27 krogih, prvi doma in prvi po 6. decembru. Gostje so bili trdni v obrambi in so v prvih dveh tretjinah zdržali vse nalete, tudi tri prednosti domačih z igralcem več. Ko se je v zadnji tretjini že zdelo, da Gardena ne bo zdržala, pa so gostitelji doživeli hladen tuš in v 49. minuti dobili gol. Ob koncu so skušali pritisniti še brez vratarja Anttija Karjalainena, toda naredili so napako in zaradi šestih igralcev na ledu dobili