Mulec še mesto višje, Marčič 100 kilometrov vozil po platišču

SiolNET 05.01.2023  |  STA

Na vzdržljivostnem reliju Dakar so dirkači končali peto etapo, dolgo 645 km, ki je tako kot četrta potekala v okolici Haila. Med motoristi je bil najhitrejši Adrien Van Beveren. Toni Mulec je etapo končal na 20. mestu, mesto višje kot dan prej. V skupni razvrstitvi je zdaj 29. Medtem je Simon Marčič 100 kilometrov etape vozil s pretrdo pnevmatiko, tako rekoč po platišču.

Sportal Mrzlo v savdski puščavi, Mulec in Marčič napredujeta #video Francoz Adrien Van Beveren je do svoje prve zmage na reliju Dakar prišel dan po svojem 32. rojstnem dnevu. Vodilni so se na začetku hitrostne preizkušnje izgubili, voznik Honde pa je to izkoristil in na koncu v cilju za 13 sekund prehitel moštvenega kolega, Čilenca Joseja Ignacia Corneja. Na tretjem mestu je etapo sklenil Avstralec Toby Price (+3,56). V skupnem seštevku motoristov je vodstvo