Kralji dobili derbi, Kopitar vpisal podajo

SiolNET 08.01.2023  |  Š. L., STA

Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL v Las Vegasu s 5:1 premagali Golden Knights. Kapetan Anže Kopitar je za zmagovite goste dosegel točko, ko je podal Mattu Royu v 10. minuti druge tretjine za vodstvo z 2:0. Vegas ostaja najboljša ekipa zahodnega dela NHL, Kings so tretji.

Liga NHL, 6. januar Prvi igralec derbija je bil Kevin Fiala, ki je dosegel hat-trick. Prvi zadetek je dosegel slabe tri minute pred koncem uvodne tretjine za 1:0, s tretjim je minuto in pol pred koncem postavil končni izid, strelec za Kings je bil še Viktor Arvidsson. Gabriel Vilardi je bil trikrat med podajalci, vratarja Pheonixa Copleyja (19 obramb) je premagal le Jonathan Marchessault, ki je igral na prvi tekmi po šestih premora zaradi poškodbe. Na naslednji