Đoković ubranil zaključno žogo in se izenačil z Nadalom

RTV Slovenija 08.01.2023  |  Robert Kaurin

Novak Đoković je v finalu turnirja v Adelajdi proti Sebastianu Kordi v drugem nizu ubranil zaključno žogo, izsilil odločilni niz in se po treh urah in 9 minutah veselil 92. turnirske zmage v karieri.

Končni izid je bil 6:7 (8), 7:6 (3), 6:4 za 34. zaporedno zmago v Avstraliji, kjer je neporažen od leta 2018. Z 92. turnirsko zmago se je izenačil z Rafaelom Nadalom. Pred njima so le Jimmy Connors (109), Roger Federer (103) in Ivan Lendl (94). Nepostavljeni Američan, sin nekdanjega teniškega asa Petra Korde, je v svojem šestem finalu v karieri dodobra namučil prvega nosilca, ki ni bil na nivoju polfinalnega obračuna proti Danilu Medvedjevu. 22-letni Korda, ki je