Dallas na vrh zahoda, Seattle nadaljeval zmagoviti niz

SiolNET 11.01.2023  |  M. P., Pe. M.

Hokejisti Dallas Stars so v izenačenem obračunu po izvajanju kazenskih strelov z 2:1 slavili pri New York Islanders in na vrhu zahodne konference prehiteli Vegas Golden Knights. Rezultatsko gre še naprej odlično tekmecem Kraljev Seattle Kraken, ki so šesto zaporedno zmago vknjižili pri Buffalo Sabres in so dve točki za Anžetom Kopitarjem in druščino. Se je pa končal zmagoviti niz Winnipeg Jets, ki so po toči golov izgubili v Detroitu (5:7).

Sportal Kraljem gre imenitno, Kopitar dočakal jubilej #video Jason Robertson je Dallas na gostovanju popeljal v vodstvo v 4. minuti, Anders Lee pa je deset minut pozneje ob prvi igri z igralcem več izenačil. A to sta bila edina zadetka, ki jih je dobrih 16 tisoč gledalcev v UBS Areni v New Yorku videlo v rednem delu ali podaljšku. O zmagovalcu so tako odločali kazenski streli, le Robertsonu je uspelo premagati nasprotnikovega vratarja in tako Teksašanom priboriti