Hrvaška po remiju z Dansko ohranila minimalne možnosti za četrtfinale

RTV Slovenija 19.01.2023  |  T. J.

Hrvaški rokometaši so drugi del svetovnega prvenstva začeli z remijem proti svetovnim prvakom Dancem (32:32), s tem pa so ostali v igri za preboj med osem najboljših.

Kavboji so si pot proti četrtfinalu močno otežili z visokim uvodnim porazom proti Egiptu. Težko se bodo prebili naprej, saj usode nimajo več v svojih rokah, so pa ohranili vsaj nekaj možnosti. Sicer so zelo dobro začeli prvi polčas, v katerem so si priigrali štiri gole naskoka, Danci, ki so se v Malmöju s polnimi tribunami svojih navijačev počutili kot doma, pa so se po dobrem zaključku prvega dela približali le na gol. Drugi polčas je bil napet vse do konca.